Rockstar na GamesCom 2012

Wakacje czas zacząć, pozdrawiam wszystkich wypoczywających! Lecz do rzeczy. Gamescom. Największe targi elektroniczne w Europie odbywające się w Kolonii w tym roku przypadają w sierpniu, konkretnie od 15. do 19. Impreza wielkiego kalibru, na którą wstęp mają nie tylko przedstawiciele branży gier, ale także zwykli poczciwi zwiedzający. Jak przed każdymi targami nacisk ze strony fanów na Rockstar o to, aby uchylił rąbka tajemnicy o najnowszym Grand Theft Auto jest duży. Główni zainteresowani milczą, lecz na owych targach się najprawdopodobniej pojawią. Poniżej przedstawię argumenty przejawiające za tym, dlaczego R* może powiedzieć coś o piątce, a dlaczego nie.

Dlaczego tak?
Bo to dobry czas
Emocje po premierze Max’a już opadły, E3 także przeminęło. Jeżeli chcą wydać grę w pierwszym kwartale 2013 to jest to idealny czas aby rozpocząć kampanię reklamową!
Bo od zapowiedzi minęło dużo czasu
Chyba aż za dużo. Osobiście ufam Rockstar i ich planom, lecz przerwa pomiędzy jakimikolwiek informacjami jest już wystarczająca.
Bo zdominują targi
Gdyby panowie z gwiazdy rocka postanowili powiedzieć coś o nowym GTA, to zdecydowanie nikt nie zdołałby przebić tych informacji. Zdominują całe targi, wszystkie czasopisma traktujące o grach, dyskusje i spekulacje ekspertów.
Bo obiecywali
Padały obietnice, że niedługo dostaniemy jakieś informacje. A może być coś gorszego dla producenta gier od zawiedzenia swoich fanów?
Bo na trailerze Gamescom 2012 są urywki z GTA V
Są to tylko urywki z trailera, do którego przecież każdy ma dostęp, lecz po co mieliby wrzucać to bez powodu? Czyżby jakiś ukryty sens?

Dlaczego nie?

Bo Rockstar nie lubi dużych imprez
Tutaj chyba wszyscy muszą przyznać mi rację. Nie pojawiali się na E3 od lat (o ile się nie mylę to ostatni raz zapowiedzieli tam czwórkę), nie pojawili się na Gamescom w zeszłym roku. Widocznie nie potrzebują takich eventów do powiedzenia czegoś o swojej grze.
Bo zapowiadają wszystko na swojej stronie internetowej
Tak przynajmniej było w przypadku pierwszego trailera GTA V. Może teraz też informacja pojawi się tylko i wyłącznie na stronie, nie na targach?
Bo ominęli E3
Jeżeli nasi ulubieni wydawcy ominęli największe targi na świecie, to dlaczego mają pojawić się na tych drugorzędnych, trochę mniej poważanych?
Bo chcą jeszcze poczekać
Nie wiadomo na co, lecz chcą poczekać. Przecież mogą wydać drugi trailer w każdej chwili (na swojej stronie) tak więc nie trzeba robić dymu na targach.

To już koniec mojego krótkiego wywodu. Jeżeli chcesz podzielić się uwagami dotyczącymi Gamescom i rzekomej obecności R* tam, napisz w komentarzu, krytyka także mile widziana!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz