Update – Ciekawostki dotyczące GTA IV – Realistyczna twarz Niko

Grafik o pseudonimie Pixelooo zajmujący się na co dzień modyfikacją sławnych sylwetek występujących w mediach w ostatnim czasie zajął się „urzeczywistnieniem Niko”. To znaczy wykonując zlecenie dla Official Playstation Magazine UK, starał się wykreować postać Niko tak jakby wyglądał on, gdyby był prawdziwym człowiekiem. Efekt jest dość imponujący, dla zainteresowanych możecie podziwiać pracę poniżej:


Na blogu MTV Multiplayer został opublikowany wywiad z Darlan Monterisi – członkiem teamu Rockstar Games traktujący o pomyśle wyposażenia telefonu Niko w nową funkcje, mianowicie chodzi o wzbogacenie go w odtwarzanie muzyki zapowiadanej jakiś czas temu przez panów z R*. Oto jak przedstawiciel Rockstar wyjaśnił tą sprawę:

„Niektórym członkom ekipy nie podoba się idea słuchania muzyki z przenośnych urządzeń typu telefon czy empetrójka. Muzykę umieszczamy w każdej naszej grze. Jednak zostaliśmy przy klasycznym rozwiązaniu, tak więc możecie słuchać jej tylko za pośrednictwem radia samochodowego.”


„Następca” Jacka Thompsona – pewien walijski gracz Jason Deschoolmeester przeglądając internetowe strony umieszczone w Grand Theft  Auto IV napotkał na jego zdaniem kontrowersyjną witrynę pod adresem – little lacysurprisepageant .com. Otóż jest to strona o małych dzieciach w bardzo nietypowych sytuacjach, w chwili kiedy gracz na nią wejdzie poziom poszukiwań wzrasta do pięciu gwiazdek. Oto cytat zawierający opinie w/w pana na ten temat:

„Przeszukiwałem internet w poszukiwaniu cheatów do gry i pewna rzecz przyciągnęła moją uwagę. Zobaczyłem imię mojej córki w treści jednej ze stron. Autorzy gry przekroczyli granicę dobrego smaku. To oburzające! Takie informacje mogą sprawić, że niektóre osoby zaczną się interesować tą tematyką. Nigdy już nie zagram w tą grę !”


Firma Sony producent nowiutkiej konsoli PS3 w swoim ostatnim raporcie chełbi się większym popytem na PS3 w stosunku do Xbox360 wśród fanów Grand Theft Auto IV. Graczy „legendarnej czwórki” posiadających PS3 jest o 6% więcej niż cieszących się ta grą posiadaczy Xbox360. Wg. informacji Japończyków 32% konsoli PlayStation3 miało przyjemność zasmakować krążka zawierającego Grand Theft Auto IV.


Mija już niespełna miesiąc jak poznaliśmy tegorocznych finalistów słynnego plebiscytu Golden Joystick Awards. Na produkty prosto z „piekarni” Rockstar Games w tym także na serię Grand Theft Auto możecie udzielić swoich głosów w kategoriach takich jak:

~ Nuts All Nighter
~ One to Watch Award

~ Publisher of The Year (Rockstar Games)
~ BBC 1Xtra Soundtrack of The Year
~ UK Developer of The Year (Rockstar North)
~ The Ultimate Game of The Year
~ Xbox Game of The Year

Ogłoszenie wyników demonstrowane na żywo przez CVG odbędzie się na okazałej gali wręczenia nagród jesienią bieżącego roku. Pamiętajcie że nasza kochana seria może zwyciężyć tylko przy naszym udziale !

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz